Warsztat terapeutyczno-rozwojowy dla kobiet

Zapraszamy Cię wykonanie pierwszego kroku w stronę siebie samej: bo od tej relacji, jaką masz ze sobą biorą początek wszystkie więzi, jakie współtworzysz.

Proponujemy pracę grupową, gdyż jest ona niezwykle skutecznym narzędziem samopoznania i przynosi świetne rozwojowe efekty, jakich nie zastąpi psychoterapia indywidualna. Jesteśmy przekonane, że i Ty możesz doświadczyć owoców tego potencjału.

Cele warsztatu:

✴️pogłębienie świadomości swoich potrzeb i uczuć
✴️doświadczenie wsparcia innych kobiet
✴️lepsze rozumienie siebie w oparciu o relacje z innymi kobietami
✴️pozyskanie wiedzy o tym jak przezywają mnie inni
✴️rozszerzenie wiedzy o schematach determinujących moje życie
✴️otwarcie się na pełniejszy kontakt z innymi kobietami, mężczyznami, światem

🟡Warsztat kierujemy do kobiet, które chcą poszerzyć świadomość siebie , punktu w życiu, w którym są. W kameralnym i przyjaznym gronie ok. 10 osób, pod opieką wykwalifikowanych terapeutek uczestniczki będą miały okazję nie tylko doświadczyć empatii i wsparcia, a także, a może przede wszystkim – zobaczyć siebie i swoje trudności z innej perspektywy, pogłębić świadomość swoich potrzeb, wyrazić w bezpiecznej atmosferze zahamowane uczucia i pragnienia. Zyskają również bezcenną okazję, by dowiedzieć się jak są przeżywane przez inne kobiety i przez to doświadczenie poprawić swoje dotychczasowe relacje.

Co zyskasz poprzez uczestnictwo w grupie?

❇️Doświadczysz wsparcia i zrozumienia
❇️Będziesz miała możliwość uczestnictwa w zajęciach terapeutycznych pogłębiających Twoją samoświadomość
❇️Pogłębisz swoją wiedzę o tym, z czym mierzysz się w kontaktach z innymi, na „szlaku swojego życia”
❇️Dowiesz się, w bezpiecznych warunkach, jak przezywają Cię inni
❇️Pogłębisz świadomość schematów, które odtwarzasz w relacjach
❇️Doświadczysz obecności, historii, przeżyć innych kobiet
❇️Skorzystasz z aktywnej obecności certyfikowanych psychoterapeutek

Zapraszamy Cię na wyruszenie z nami na wyjątkowy i jedyny taki szlak- w głąb siebie. Być może dopiero szukasz go na mapie, być może już przeszłaś jakąś jego część? Nie ma to znaczenia. Ważne, czy chcesz iść ciut wyżej i ciut dalej ku spotkaniu ze sobą, czyli swoimi potrzebami, uczuciami, swoją niepowtarzalną wartością i samoświadomością.

Miejsce warsztatu w Ropkach

Same od lat jesteśmy na tym fascynującym i wyboistym szlaku jako psychoterapeutki, kobiety różnych pasji, jako partnerki i matki.

Podczas warsztatu jesteśmy gotowe towarzyszyć Ci na tym odcinku Twojej drogi, do którego nas zaprosisz; szanując Twoje tempo marszu, Twoje współrzędne, Twój cel wędrówki. We wspierającym towarzystwie innych kobiet będziesz mogła zaczerpnąć i doświadczyć tej najgłębszej i najbardziej życiodajnej siły, jaka płynie z jedności i bliskości relacji.

W naszej praktyce kierujemy się się podejściem Gestalt oraz m.in. technikami wizualizacji, ruchu oraz procesu grupowego.
Popracujemy nad umiejętnością rozpoznawania i wyrażania własnych potrzeb, emocji oraz stawianiem granic.
Będzie przestrzeń na doświadczanie i komunikowanie siebie na nowo, a także na poszerzanie świadomości w obszarze emocji, myśli oraz ciała.

MIEJSCE

Swystowy Sad w Beskidzie Niskim. Magiczne miejsce na końcu świata (ale zaledwie 2 godziny od Krakowa), które znamy i kochamy od lat. Prowadzone przez wspaniałych ludzi gospodarstwo agroturystyczne, oferujące swoim gościom oprócz ciszy i pięknej przyrody wokół- wspaniałą wegetariańską kuchnię. Do naszej dyspozycji będzie sala warsztatowa, przestrzeń do wspólnego odpoczynku w ogród i piękne tereny łąkowo-leśne wokół.

O NAS:

Magdalena Derezińska -Osiecka– jestem certyfikowaną psychoterapeutką Gestalt, członkiem European Assosiation for Gestalt Therapy oraz Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Gestalt. Ukończyłam całościowe, 4 letnie szkolenie w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt, akredytowane przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz roczną szkołę psychoterapii grupowej i facylitacji w London Gestalt Centre. Posiadam kwalifikacje do prowadzenia terapii traumy metodą EMDR (kurs I stopnia). Regularnie podnoszę swoje kwalifikacje, uczestnicząc w warsztatach i szkoleniach zawodowych.
Ukończyłam studia filozoficzne na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie moją pasją i specjalizacją była antropologia filozoficzna i filozofia egzystencji, w szczególności filozofia spotkania.
Od wielu lat jestem też związana ze sportem, najpierw jako zawodniczka, później trenerka i przewodniczka tatrzańska. Szczególnie bliskie są mi góry i dyscypliny górskie takie jak skialpinizm, wspinanie oraz biegi górskie.
Jestem żoną oraz mamą trójki dzieci.

Katarzyna Piotrowska– jestem certyfikowaną psychoterapeutką humanistyczną (Certyfikat EAGT), członkinią europejskiego towarzystwa psychoterapii Gestalt. Ukończyłam całościowe, 4 letnie szkolenie w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie, akredytowane przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne.
Odbyłam staże oraz współpracowałam z takimi miejscami jak m.in: Szpital MSWiA w Otwocku, Oddział Psychiatryczny Szpitala Bielańskiego w Warszawie, Centrum Praw Kobiet w W-wie. Pracowałam również w Niepublicznej Poradni Zdrowia Psychicznego.
Stale podnoszę swoje kwalifikacje szkoląc się u autorytetów z dziedziny psychoterapii.
Z pierwszego wykształcenia jestem muzykiem, gram (kiedyś zawodowo w ), trochę komponuję. Twórczość jest ważnym dla mnie aspektem życia; wielowymiarowym, realizowanym na wielu płaszczyznach, również twórczego przystosowania do świata – takiego, jakim jest. Interesuję się filozofią wschodu, od lat praktykuję medytację buddyjską. Jestem mamą i partnerką.

PLAN WARSZTATU

Piątek
godz.15:00 Powitanie i rozpoczęcie warsztatu
godz. 18.30 kolacja
godz. 20:00 Ciąg dalszy pracy rozwojowej. Medytacja i relaksacja

Sobota
godz. 8:15 pobudka dla ciała – ćwiczenia pobudzająco-gruntujące
godz. 9.00 śniadanie
godz. 10-14.00 zajęcia terapeutyczne
godz. 14:00 obiad, czas na spacer po okolicy
godz. 16.00-18.30 praca warsztatowo-terapeutyczna
godz. 18.30 kolacja
godz. 20:00 podsumowanie doświadczeń dnia. Ceremonia wieczorna z ogniskiem.

Niedziela
godz. 8.15 pobudka dla ciała – ćwiczenia pobudzająco-gruntujące
godz. 9.00 śniadanie
godz.10.00 integrowanie doświadczeń warsztatu, domykanie osobistych doświadczeń
godz.14 obiad i pożegnanie

CENA: 1560zł (500zł pobyt, 1060zł warsztat) zawiera:

2 noclegi z pełnym wyżywieniem (3 pyszne, domowe posiłki dziennie)

Pokoje 2 i 3 osobowe z łazienką

Sesje warsztatowo-terapeutyczne – blok dopołudniowy i popołudniowy

Warsztaty medytacji , zajęcia z ciałem i oddechem, wieczorne i poranne sesje, ćwiczenia pobudzająco-gruntujące, indywidualne wsparcie

Liczba uczestniczek: 10-14

REZERWACJA UDZIAŁU W WARSZTACIE TERAPEUTYCZNYM

Warunkiem uczestnictwa w wyjeździe jest zgłoszenie mailowe na adres kontakt@prohumano.pl potwierdzone uiszczeniem OPŁATY REZERWACYJNEJ w wysokości 500zł na konto: Osrodek psychoterapii Samo Centrum Katarzyna Piotrowska 61 1240 1040 1111 0011 0922 8737
Jesli masz pytania, zawsze możesz do nas zadzwonić – tel. 5051040062 lub 509099897

Ze względu na terapeutyczny charakter zajęć w warsztacie nie mogą wziąć udziału osoby blisko spokrewnione np. matki z córkami, siostry.

CZYM JEST GESTALT?

To podejście psychoterapeutyczne, które oferuje unikatowe, holistyczne spojrzenie na życie i świat wokół nas. Teoria Gestalt dotyczy całej osoby, pielęgnując równowagę między ciałem, uczuciami, intelektem i wyobraźnią.

Praca grupowa w nurcie Gestalt jest zazwyczaj kreatywna, żywa, eksperymentalna i przebiega w atmosferze autentyczności, bezpieczeństwa i wsparcia.

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz do nas:
kontakt@prohumano.pl
505104062, 509099897

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *